Ľudia

Vladimír ŠVEC (1971)

Zakladateľ Terchovského národného divadla, riaditeľ, režisér, herec.

Základnú školu absolvoval v Terchovej, následne študoval na SOU – spoločného stravovania, odbor čašník. Pracoval ako vrchný čašník v Reštaurácia Žilina š.p. a ďalších stravovacích zariadeniach a podnikoch, absolvoval Základnú vojenskú službu. V roku 1998 bol prijatý do služobného pomeru Ministerstva spravodlivosti ZVJS SR, odkiaľ odišiel zo zdravotných dôvodov. Od roku 2008 je súkromným podnikateľom vo sfére reštauračných a ubytovacích služieb.

Vladimír Švec je v súčasnosti podnikateľ, ochotnícky divadelník, zakladateľ Terchovského národného divadla, vedúci divadelného súboru Detská dramatická družina, zakladateľ a organizátor živej Krížovej cesty, ktorá sa každoročne hrá na Veľký piatok v uliciach Terchovej, zakladateľ a riaditeľ Terchovského polmaratónu.

 

BIBIÁNA ŠVECOVÁ (1994)
Bibiána Švecová
Bibiána Švecová

Spoluzakladateľka Terchovského národného divadla, herečka, dramaturgička, divadelná kritička, manažérka.

Základnú školu absolvovala v Žiline a neskôr v Terchovej, študovala na Súkromnom hudobno-dramatickom konzervatóriu v Martine odbor hudobno-dramatický. Momentálne študuje na Divadelnej fakulte VŠMU, odbor divadelné štúdiá, popri štúdiu je herečkou a dramaturgičkou v Mestskom divadle ACTORES v Rožňave, čašníčkou v Reštaurácii Kultúrny dom v Terchovej a multifunkčnou posilou v TND.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *